Dookoła Polski na rowerze po…

Dookoła Polski na rowerze po raz… Otóż nie tym razem! Tym razem wyszło, jak część z Was przewidywała, że czas na Eurotrip. Pi razy oko: Kraków => Wrocław => Kostrzyn nad Odrą => Berlin => Magdeburg => Amsterdam => Bruksela => Paryż => Luksemburg => Praga => Brno => Kraków (czarna). Rozważam też wersję z Monachium, Wiedniem i Bratysławą (czarno-czerwona), ale to zależy od propozycji noclegów.

W tamtym roku, po 4 wyprawach po Polsce, udało się z Waszą pomocą (a było Was naprawdę sporo) zwiedzić wszystkie 2479 gmin w Polsce. W tym roku też mam nadzieję nie będzie gorzej, a i może ktoś dołączy na kawałek na trasie. Prośba o wyplusowanie tego, coby do większej ilości osób to dotarło, a oni chcieli się podłączyć, zaoferować nocleg itd. Na pewno będzie trudniej niż jak jeździłem przez Polskę, bo mniej Was na emigracji. Fakty:

1. Termin – start w 23 czerwca (niedziela) z #krakow do #wroclaw. Pierwszego dnia będzie nas jechało kilka(naście) osób. Koniec pi razy oko 14 lipca. Przez 3 pierwsze dni towarzyszył będzie mi @Mortal84. Potem przez zagranicę już sam.
2. Noclegi – kto może w bliższej lub dalszej okolicy trasy mnie kimnąć i użyczyć prysznica? Orientacyjne daty naniesione są na mapę. Tak naprawdę kto mieszka w #niemcy #holandia #francja #belgia #austria #czechy proszę o propozycje nawet jeżeli wydaje się Wam, że to daleko od mojej trasy, bo trasę dostosuję pod noclegi w dużej mierze. Propozycje, a nie definitywne deklaracje, bo wiadomo, że różnie może być i każdemu może przecież coś wypaść… Co roku około 20 osób z Was mnie nocowało – o dziwo chyba udało mi się powstrzymać i nikogo nie zabić/okraść/zgwałcić, choć łatwo nie było. Kawałek podłogi do spania + prysznic + coś do uprania to już dużo, wszystko ponad to to rewelacja.
3. Tag – #metaxynarowerze będą (w miarę) codzienne relacje z podróży – trochę zdjęć, opisów itd. Ile zależy od czasu, którego zawsze jest mało oraz poziomu niewyspania.
4. Trasa – zarys trasy na zdjęciu. Mapa jest duża – wymaga tylko otwarcia w nowym oknie. Link do wersji interaktywnej na Strava. W tym roku około 4500km pewnie wyjdzie, czyli mniej więcej 250km dziennie. Ulegnie zmianie po uwzględnieniu noclegów, atrakcji, etc.
5. Tracking – na Endomondo będzie live gdzie akurat jestem itd. więc łatwo mnie znaleźć i się dołączyć (tempo się pod Was dostosuje i każdy jest mile widziany). Na Strava „treningi” będą codziennie wieczorem po zakończeniu trasy.
6. Rower – jak co roku BH + Apidura z odrobiną bagażu (zajęcie w komentarzu).

Pierwszego dnia moje misie z #rowerowykrakow mają towarzyszyć mi do Wrocławia (ja z @Mortal84 raczej dojadę do Legnicy). Ludków z #rowerowywroclaw zapraszam do wyjechania nam naprzeciw, czy też do towarzyszenia dnia następnego (poniedziałek) w drodze do Kostrzyna nad Odrą. @Dewastators pilnuj proszę kolegów.

Mile widziane również propozycje atrakcji turystycznych, szczególnie zamków, raczej nie muzea, które trzeba oglądać ze środka. Parki krajobrazowe, dobre widoczki, fajne budowle itd. zawsze chętnie obejrzę.

2-3 dni przed wyjazdem pojawi się jeszcze raz podobny wpis już z trasą podciągniętą pod noclegi/atrakcje.

pokaż spoiler Tak, powtarzam się. Jak co roku.

Trochę spamu tagami: #rower #szosa #podroze #polska